Miód rzepakowy 2018 – ceny tegorocznych miodów rzepakowych

Miód rzepakowy 2018 – ceny tegorocznych miodów rzepakowych

16 sierpnia 2018 Off By Krzysztof

Dostępny jest już na rynku tegoroczny miód rzepakowy. W tym roku za miód rzepakowy w detalu zapłacimy około 30 zł za kilogram (duży słoik 0,9 litra).

Miód rzepakowy od lat jest jednym z najpopularniejszych miodów odmianowych w Polsce, niezmiennie należy też do najtańszych miodów odmianowych w naszym kraju.

W tym roku zaopatrując się w miód w sklepach pszczelarskich lub wprost od pszczelarza, w sprzedaży bezpośredniej bądź internetowej  za 1 kg miodu rzepakowego musimy zapłacić około 30 zł. Oczywiście kupując miód w mniejszych lub większych ilościach cena jednostkowa będzie się różniła. Warto nadmienić, że tegoroczna cena miodu rzepakowego w Polsce jest porównywalna do cen z roku ubiegłego, gdzie średnia cena detaliczna tej odmiany miodu wyniosła – według wyliczeń Piotra Semkiwa z Instytutu Ogrodnictwa w Puławach – 27,7 zł za kg.

Ceny miodu rzepakowego 2018 w wybranych miejscach online

  • Serwis Allegro: w popularnym serwisie aukcyjnym Allegro cena miodu rzepakowego waha się od około 25 nawet do ponad 40 zł za kilogram. Cena uzależniona jest od sprzedawcy (np. opinii na jego temat), pasieki, opakowania (zazwyczaj miód sprzedawany jest w szklanych słoikach, zdarza się jednak sprzedaż w plastikowych wiaderkach).
  • Renomowany sklep pszczelarski Pszczelnictwo.com.pl – w znanym internetowym sklepie pszczelarskim Centrum Pszczelarskiego Łukasiewicz za duży słoik miodu rzepakowego, w którym mieści się ponad 1 kg miodu zapłacimy w roku 2018 równe 33 zł.
  • Serwis OLX – w tym serwisie można znaleźć oferty nawet od 20 zł za słoik 0,9 litra. OLX nie jest jednak najbardziej bezpiecznym miejscem do zakupu, zwłaszcza tak wrażliwych produktów jak miód. Decydując się na zakup miodu za pośrednictwem tego serwisu dobrą praktyką jest solidne “prześwietlenie” sprzedawcy, gdyż dość łatwo można zostać oszukanym i kupić miód podrobiony lub importowany z Chin lub Ukrainy.