Kolejna gmina przyjazna pszczołom

Kolejna gmina przyjazna pszczołom

21 września 2018 Off By Krzysztof

Kolejna polska gmina przyłączyła się do akcji “Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Do grona gmin przyjaznych pszczołom właśnie dołączyło Jedwabno.

„Z Kujawskim pomagamy pszczołom” to akcja zainicjowana w 2011 roku przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica SA, producenta oleju jadalnego marki Kujawski. Program ma na celu powiększanie w gminach w całej Polsce bioróżnorodności oraz zwiększenia areału roślin miododajnych, co bezpośrednio przyczynia się do rozwoju warunków egzystencji zapylaczy. Do tej pory dzięki programowi “Gmina przyjazna pszczołom”  stworzono w Polsce blisko 50 tysięcy “miejsc przyjaznych pszczołom”. Do akcji właśnie przyłączyła się kolejna gmina, którą jest Jedwabno w województwie warmińsko – mazurskim (powiat szczycieński).

W ramach udziału w akcji Jedwabno zobowiązało się stworzyć miejsca przyjazne pszczołom. Dzięki temu w Parku Gminnym w Jedwabnie mają pojawić się liczne rośliny bogate w nektar i pyłek kwiatowy, czyli tzw. „rośliny miododajne”. W tymże parku powstanie także hotel dla owadów oraz poidła.

 

Źródło: https://www.jedwabno.pl/25641/gmina-jedwabno-uczestniczy-w-programie-z-kujawskim-pomagamy-pszczolom